ACM Huzurevi Yetişkin Gençler Bocce Ligine Hızla Başladı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yaşlılarımızın hem psikolojik hem fiziksel açıdan sağlıklarını koruyarak hayatlarını idame ettirmeleri için farklı farklı spor faaliyetleri gerçekleştiriyor, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ASP Spor kulübü tarafından organize edilen Türkiye Huzurevi Yetişkin Gençler Bocce Ligi İl eşleşmeleri ve yapılan ilk müsabakalarla lig başladı. Şampiyon olan takım ülkemizi temsilen Avrupa Şampiyonasına katılmasıyla lig tamamlanacak.
ACM Huzurevi takımımız idareci, antrenör ve sporcularımızla İlk müsabakasını yapmak üzere Tokat iline giderek Tokat Huzurevinde takım olarak ilk müsabakasını 12-10 alarak bir de bir yaptı.
ACM Huzurevi takımı Tokat Huzurevi Müdürü Metin DEDE ’yi makamında ziyaret ederek, kendi elleriyle yapmış olduğu filografi çalışmasından Türk Bayrağını hediye ederek birlik beraberlik temennilerini dile getirdiler.
ACM Huzurevi Müdürü Ümit BAYRAMİÇ “Bocce, yaşlıların sağlığına zarar vermemesi dolayısıyla sakatlanma riski olmayan bir spor ve aktif dinlenmeyi sağlaması amacıyla yaşlılar için en uygun sporlardan bir tanesi lakin maç o kadar çekişmeli ve heyecanlı geçti ki o heyecanı bizlere yaşatan ve yaşayan Huzurevi sakinlerimize ve misafirperverliklerinden dolayı Tokat Huzurevi sakinleri, çalışanları ve Tokat Huzurevi Müdürü Metin Dede’ye teşekkürlerimi sunuyorum ”dedi.


Sonraki Sayfa: Yükselen Grafiği İle Göz Dolduran Erol YÜKSEL, Türkiye 2.Si Oldu

Önceki Sayfa : ACM Huzurevinde İlk Resmi Bocce Müsabakası Yapıldı