Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Ebediyete İrtihalinin 79. Sene-i Devriyesinde Minnet, Şükran ve Saygıyla Yâd Ediyoruz

Cumhuriyetimizin kurucusu ve milli mücadelemizin önderi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete irtihalinin 79. sene-i devriyesinde minnet, şükran ve saygıyla yâd ediyoruz.
 
Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olmuş, milletimizin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş bir liderdir.
 
Atatürk’ü anmak, diğer bir ifadeyle anlamak; O’nun daima önem verdiği Türk Milletinin birliğini, ülkesinin bölünmez bütünlüğünü koruyarak geleceğe güvenle bakmak, bu uğurda her türlü fedakârlığa hazır olmak demektir.        
 
1923'te büyük zorluk ve yokluklar içerisinde kurulan Devletimiz, bugün; yerli, milli ve manevi değerlerimizden aldığımız güçle günden güne büyümüş ve dünya coğrafyasındaki tüm mazlumların yegâne umudu haline gelmiştir.
 
Bizler, ecdadımıza layık olacak şekilde, kuruluş felsefesine sıkı sıkı sarılarak, Cumhuriyetimizin ideallerini, hedeflerini ve Aziz Milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek, muasır medeniyetler seviyesini geçebilmek için aynı heyecanla çalışma azmi ve gayreti içerisindeyiz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde, mümtaz şahsiyetini, silah arkadaşlarını ve vatanı uğrunda canını feda etmiş tüm Aziz Şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.

http://ordu.aile.gov.tr/data/5a056503290eac35acfdcf2a/UQZM9484.mp4

 

Sonraki Sayfa: Altınordu S.H.M. Eğitimlerle Bilinçlendirmeye Devam Ediyor

Önceki Sayfa : 25 Kasım Yönelik Şiddete Karşı Mücadelede ve Uluslararası Dayanışma Günü Yapılan Etkinliklerle Gerçekleştirildi