Vali Yavuz, Eşi ile Birlikte Şehit Ailelerine Ziyarette Bulundu

Vali Seddar Yavuz, eşi Selda Yavuz ile birlikte 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle Altınordu ilçesinde ikamet eden 4 şehit ailesine ziyarette bulundu.
 
İlk ziyaretini, 1979 yılında Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu şehit olan J.Ütğm.Mahmut Fazla’nın annesi Kadiriye Fazla’ya yapan Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, şehit annesinin hal ve hatırını sorarak, bir süre sohbet etti.
 
Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, daha sonra sırasıyla, terör örgütü PKK’ya yönelik yürütülen operasyonda şehit düşen Özel Harekat Polis Memuru Yalçın Yamaner’in, Bingöl’de bölücü terör örgütü mensuplarınca hain bir pusu sonucu şehit edilen Başkomser Hüseyin Hatipoğlu’nun,Tunceli’deki helikopter kazasında şehit düşen Hakim Onur Alan’ın ailesini ziyaret ederek, hem taziye dileklerini iletti, hem de hal ve hatırlarını sordu.
 
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, şühedanın, şehitlerin sayesinde ayakta kaldığını ifade eden Vali Seddar Yavuz, bu vatanın her evladının şehit ailelerine borcu olduğunu söyledi.
 
Vatan için, bayrak için en kıymetli varlıklarını feda eden şehit ailelerinin her daim baş tacı edileceğini söyleyen Vali Yavuz, “Üzerinde yaşadığımız vatan toprağının her karışı, şehitlerimizin kanıyla yoğrulmuştur. Bizlere, bu toprakları vatan yapan şehitlerimize minnet ve şükran borcumuz var. Şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerine, sahip çıkmak ve onlara gereken değeri vermek, bu toplumdaki herkesin en başta gelen görevi ve vazifesidir. Biz de şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkacağız ve onları her daim baş tacı yapacağız” dedi.